15.09.2015

Sken článku

„Posledním novým přístrojem je nejmodernější LED diodová fototerapie s vysokou účinností. Pomáhá miminkům, která onemocní hyperbilirubinemií známou jako novorozenecká žloutenka.“ MUDr Pavlův, vedoucí lékař

Adresa

Nadace Naděje dětem
Swiss Life Select
Holandská 3
639 00 Brno

Tel.: + 420 515 907 705
Fax: + 420 515 907 700

E-mail: pavel.manhalter@swisslifeselect.cz

Porodnice získala tři důležité přístroje pro novorozence

Nymburk – Novorozenecké oddělení nymburské nemocnice získalo darem od švýcarské společnosti Swiss Life tři velice kvalitní a potřebné přístroje v celkové hodnotě sto sedmdesát tisíc, které zvýší kvalitu péče o miminka.

Jedním z nich je podle vedoucího lékaře novorozeneckého oddělení Radomíra Pavlůva moderní resuscitační přístroj pro novorozence Neo Puff, kterým lze účinně pomoci novorozencům po porodu, pokud jsou v dechové tísni. „Stejný přístroj sice již na oddělení máme, ale protože je nepřenosný,a tedy je trvale umístěn na porodním sále, velmi jsme uvítali zisk dalšího na operační sál, kde probíhají císařské řezy,“ říká Pavlův.

Dalším ze tří nových přístrojů je oxymetr, kterým se měří nasycení krve kyslíkem. Nemocnice jej využívá k vyšetření skrytých srdečních vad u novorozenců. Jde o novou metodu pozvolna se začleňující do paušálního vyšetření novorozence a nymburská nemocnice se díky jeho pořízení řadí mezi deset procent zdravotnických zařízení v celé České republice, která taková vyšetření provádějí.

„Posledním novým, ovšem neméně potřebným přístrojem je nejmodernější LED diodová fototerapie s vysokou účinností. Ta pomáhá miminkům, která onemocní hyperbilirubinemií známou pod rozšířeným označením „novorozenecká žloutenka“. Výhodou zařízení s LED technologií je vysoká intenzita záření s vysokou účinností a LED diody s dlouhou životností,“ vysvětlil vedoucí lékař novorozeneckého oddělení Radomír Pavlův.

Zdroj: Nymburský deník
Autor: Milena Jírová